Harrasteliigalla suuri kysyntä – vielä ehditte mukaan!

13.4.2015  |  12:19

Harrasteliigaan on ilmoittautunut pääkaupunkiseudulta todella mukavasti joukkueita niin miehissä kuin naisissakin. Kaikkialla Suomessa osallistujia ei ole kuitenkaan vielä tarpeeksi, joten pidensimme ilmoittautumisaikaa. Myös pääkaupunkiseudulla joukkueita otetaan ilolla lisää vastaan.

 

Sarjat: Miehet, Naiset

Milloin: 1.5-19.8.2015

Missä: Pelataan alueellisesti

 

Harrasteliigaan saavat osallistua pelaajat, joiden taso on ilmoittautumishetkellä voimassa olevassa tasoluettelossa korkeintaan C-luokassa.

Sarjoissa pelataan kaksi kaksinpeliä ja yksi nelinpeli. Ottelut ovat aikapelejä, 50 minuuttia/ottelu.

 

Sarjaan voivat osallistua joukkueet, joiden pelaajat ovat jonkin seuran jäseniä. Joukkue voi kuitenkin muodostua useamman eri seuran pelaajista. Suositeltava joukkueen koko kolmesta viiteen pelaajaa, enemmänkin käy.

 

Sarjaan ilmoittautuminen

Sarjaan ilmoittaudutaan viimeistään 19.4.2015. Ilmoittautumiset tehdään sähköpostilla osoitteeseen veera.nurmi@tennis.fi  Ilmoittautumisessa tulee lukea joukkueen nimi, kotipaikkakunta ja alue, pelaajien nimet ja mahdolliset ilmoittautumishetken tasot sekä yhteyshenkilön (kapteenin) nimi, osoite, sähköposti ja puhelinnumero.

 

Kauden sarjamaksu on 90 euroa/joukkue (sisältää kilpailulisenssin kyseenomaiseen sarjaan).

 

Lisätietoa ja säännöt: https://www.tennis.fi/kilpailut/tennisliiga+ja+sarjatennis/harrasteliiga+ulkopelikaudella/

Jaa:

Seuraava uutinen: Jarkko Nieminen osallistuu… →