Vaasassa tennismaraton viikonloppuna

15.11.2011  |  09:57

Vaasalainen Tenni-61 on tänä vuonna juhlinut 50-vuotista taivaltaan monin eri tavoin. Juhlavuoden huipennus on tulevana viikonloppuna varsinainen tennismaraton, jossa seuran jäsenet pelaavat tennistä 50 tuntia yhteen putkeen.
Tapahtuma alkaa Tennis Centerissä Vaasassa perjantaina 18.11 klo 18 ja päättyy sunnuntaina 20.11 klo 20.

Mukaan on ilmoittautunut seuran nykyisiä ja entisiä jäseniä 6-vuotiaista minitennisläisistä harrastajiin ja kilpapelaajiin, tyttöjä ja poikia, miehiä ja naisia. Tapahtumassa pelataan sekä kaksin- että nelinpelejä tunnista kahteen kerrallaan.
Vaasalaisia järjestäjiä – ja varmasti monia muitakin – kiinnostaa nyt, onko vastaavanlaista tehty jossain seurassa aiemmin.
Jos on, siitä voi ilmoittaa Tennisliiton toimistoon toimisto@tennis.fi  Viestiin aiemman tapahtuman järjestäjä, paikka, tuntimäärä ja mahdollisesti mukana olleiden pelaajien lukumäärä.

 

 

   

Jaa:

Seuraava uutinen: IPP Openin ja… →