Suomen Senioritennis ry:n syyskokous 6.11.2010

8.11.2010  |  06:58

 Suomen Senioritennis r.y:n syyskokous pidettiin Talin Tenniskeskuksessa Helsingissä. Kokouksessa vahvistettiin yhdistyksen talousarvio, ja siinä yhteydessä jäsenmaksu korotettiin 25 euroon kuitenkin niin, että vuonna 2010 jäsenenä ollut saa 5 euron alennuksen, jos hän maksaa jäsenmaksunsa helmikuussa olevaan eräpäivään mennessä.

Puheenjohtaja Robert Kajaslampi valittiin uudelleen seuraavalle kaksivuotiskaudelle 2011-12. Hallituspaikastaan luopuivat erovuoroiset Heikki Aho (TaTS) ja Olavi Salo (TaTS).  Molemmat jatkavat kuitenkin sarjajohtajan tehtävässään kuluvan sarjakauden loppuun. Suomen Senioritennis ry kiittää heidän panoksestaan senioritenniksen hyväksi. Olavi Salo on ollut hallituksessa ja Senioritenniksen tehtävissä yhdistyksen perustamisesta lähtien v. 1993.

Uusiksi hallituksen jäseniksi valittiin Mikko Pesonen (TaTS) ja Heikki Rautajoki (HVS). Muut erovuoroiset hallituksen jäsenet valittiin uudelleen.

Vuoden 2011 hallitus
Puheenjohtaja Roope Kajaslampi TaTS, (Tampere)
Jäsenet
Pirjo Aaltonen Smash (Helsinki)
Kari Aarnio HVS (Helsinki)
Esa Horttanainen PieTe (Lieksa)
Seppo Hänninen RoVS (Rovaniemi)
Heikki Kettunen HyTS (Hyvinkää)
Sirkka Kolppanen ETS (Espoo)
Irma Metsä V-P (Vantaa)
Seppo Nurmi LVS (Lahti)
Mikko Pesonen TaTS (Tampere)
Tellervo Pulkkinen LTS (Lappeenranta)
Petri Pykälämäki Killeri (Jyväskylä)
Heikki Rautajoki HVS (Helsinki)
Kaarina Remes TVS (Turku)
Annika Sajalinna LTK (Loviisa)

 

Jaa:

Seuraava uutinen: Laitinen/Leivo TaTS Openin… →