Nurmi jatkaa Suomen Senioritenniksen puheenjohtajana

24.10.2020  |  22:55  |  Yleinen

Suomen Senioritenniksen hallituksen jäseniä eturivissä vas. Pirjo Ketonen, Katariina Haavisto ja Tiina Äijö, takarivissä vas. pj. Seppo Nurmi, Pirjo Aaltonen, Tommi Heinonen, Heikki Kettunen ja Juha Hammarén.

Suomen Senioritennis ry:n syyskokous järjestettiin lauantaina 24.10. Talissa.

Kokous valitsi yksimielisesti Seppo Nurmen jatkamaan yhdistyksen puheenjohtajna seuraavan kaksivuotiskauden. Nurmen puheenjohtajuus alkoi vuoden 2013 alussa. Myös hallituksen erovuoroiset (7) valittiin jatkamaan. He ovat Pirjo Aaltonen, Katariina Haavisto, Juha Hammarén, Ylva Kalliomäki, Reijo Kolehmainen, Mari-Liis Parmas ja Tiina Äijö. Kokous hyväksyi vuodelle 2021 tehdyn toiminta- ja taloussuunnitelman.

Suomen Senioritennis ry:ssä on liki 2000 jäsentä ja sen järjestämässä seniorien sarjatenniksessä on yli 500 joukkuetta. Yhdistyksen toimintaan kuuluu lisäksi seniorien kansainvälinen- ja maajoukkuetoiminta.

Suomen Senioritenniksen puheenjohtajat (oik. Pentti Sierilä vv.1993-98, Lars Sjöman 1999-2006, Roope Kajaslampi 2007-2012 ja Seppo Nurmi 2013-).

Teksti: Riitta Närhi
Kuvat: Jaana Heinonen

Jaa:

Seuraava uutinen: 6. Luokkamestaruuskilpailu on… →