Ansioituneita Kokkolan Tenniskerhon jäseniä palkittiin seuran 80-vuotisjuhlassa

25.11.2013  |  16:26

Kokkolan Tenniskerho vietti 80-vuotisjuhlaansa lauantaina23.11.2013. Juhlatilaisuudessa palkittiin seuratyössä ansioituneita jäseniäSuomen Tennisliiton pronssisella ansiomerkillä. Tunnustuksen saivat seuranpuheenjohtaja Pentti Rytivaara sekä hallituksen jäsenet Taisto Harvala, KjellHellsten, Raimo Hentelä, Ismo Peltoniemi ja Timo Salonen. Seuran päävalmentajaAhti Seppelin oli jo aiemmin valittu vuoden seuratoimijaksi ja palkintoluovutettiin hänelle 80-vuotisjuhlan yhteydessä.

Kuvassa palkitut Ahti Seppelin (2. vasemmalta), TaistoHarvala, Kjell Hellsten, Pentti Rytivaara, Timo Salonen ja Raimo Hentelä sekäSTL:n seurapalvelupäällikkö Henrik Zilliacus. Kuvasta puuttuu Ismo Peltoniemi. 

Jaa:

Seuraava uutinen: Arho-Havrén voittoisa Etelä-Amerikan… →