Smash-Kotka hakee päätoimista valmentajaa elokuusta 2011

8.3.2011  |  02:36

Smash-Kotka on Kymenlaaksossa toimiva vireä kasvava tennisseura. Seuran 115 jäsenestä on junioreita 75. Seuran juniorit voittivat viime vuonna lukuisia SM- ja aluemestaruusmitaleja ja mm. naisten sarjatennisjoukkue voitti ulkokaudella hopeaa.

Smashillä on Kotkassa kaksi päätoimista valmentajaa ja toisen siirtyessä muihin haasteisiin haemme uutta päätoimista valmentajaa kehittämään seuran toimintaa yhdessä päävalmentaja Pasi Ahdin ja Finland Tennis Akatemian kanssa.  Valmentaja tulee toimimaan kaikissa rooleissa seuratyössä unohtamatta haasteellista kilpavalmennusta. Valmentaja tulisi olemaan osa myös Smash-Tenniksen (Helsinki) valmennusteamia.

Smash-Kotkan valmennus on ympärivuotista ja tapahtuu pääasiassa Kotkan Ruonalan Tennishallissa neljällä sisä- ja viidellä ulkokentällä.

CV:t ja palkkatoivomukset 31.3.11 mennessä tapio.totro(at)finlandtennis.com

Lisätietoja Smash-Kotkan päävalmentaja Pasi Ahti 0415022762

Smash-Kotkan nettisivut: http://smashtennis.sporttisaitti.com/smash-kotka/

 

Jaa:

Seuraava uutinen: Suomalainen Clearwaterin pääsarjaan… →