Koskela OVS:n toiminnanjohtajaksi

21.9.2005  |  00:00

Risto Koskela aloitti toiminnanjohtajana 20.9.

Oulun Verkkopalloseura ry on yksi Suomen suurimmista ja aktiivisimmista tennisseuroista. Seuran toiminta on kasvanut viime vuosina siinä määrin, että seuran johtokunta teki päätöksen hankkia kokopäivätoimisen toiminnanjohtajan. Risto Koskela aloitti tehtävässä 20.9.2005.
Risto Koskela on kuulunut pelaajana OVS:aan 15 vuotta ja lähes saman ajan hän on ollut mukana seuran kilpailuorganisaatiossa. Viimeiset vuodet hän on toiminut kilpailutoimikunnan puheenjohtajana ja seuran johtokunnan jäsenenä. Koskela on myös Suomen Tennisliiton vaalivaliokunnan jäsen. Yhtenä parhaista saavutuksistaan 35-vuotisella tennisharrastusurallaan hän pitää mm. jäätenniksen MM-hopeamitalia miehet 35-sarjassa.
Koskelan tehtäviin seuran toiminnanjohtajana kuuluvat mm. seuran taloushallinto, varainhankinta ja suhdetoiminta, nettisivujen ylläpito, kilpailujen ja seuratapahtumien organisointi. Lisäksi hän avustaa valmentajia tenniskurssien ja -koulujen suunnittelussa.

Jaa:

Seuraava uutinen: Hansen kukisti Kiiskin… →