Kilpavalmennuksen kehittäminen seuratoiminnassa -seminaari 13.9.

20.8.2019  |  17:50  |  Seurat

Tervetuloa kehittämään seuran kilpavalmennusjärjestelmiä ja kilpavalmennusta perjantaina 13.9. Espoo Metro Areenalle.

Kouluttajaksi saapuu irlantilainen ITF:n ekspertti Garry Cahill (yläkuvassa). Cahill toimi Irlannin Tennisliiton huippu-urheilun parissa ja oli rakentamassa maahan kansallista tennisakatemiaa vuosien 2006-2019 aikana. Hän on toiminut myös Irlannin Davis ja Fed Cup -joukkueiden kapteenina. Lisäksi hänellä on runsaasti kokemusta pelaajien valmentamisesta juniorivaiheesta aina Grand Slam -tasolle. Koulutuspäivä pitää sisällään ohjelman lisäksi lipun illan Davis Cup -otteluun Suomi-Itävalta. Koulutus on suunnattu valmentajille ja seuran johtotehtävissä oleville henkilöille.

OHJELMARUNKO PERJANTAI 13.9.

12:30-14:30 Kilpavalmennuksen kehittäminen seuratoiminnassa
14:30-15:00 Kahvi ja sämpylä
15:00-17:00 Toimintakulttuurin kehittäminen ja arviointi sekä seuranta pelaajien kehittymiseen
18:00             Suomi – Itävalta ottelu alkaa

Koulutuksen hinta: 50 €/osallistuja
Ilmoittautumiset: harri.suutarinen(at)pajulahti.com

Jaa:

Seuraava uutinen: Davis Cup: Yläkatsomo… →