Suomen mestarit

Ristomatti Lanne voitti ulkokenttien Suomen mestaruuden Turussa 2016.

Yleisten luokkien Suomen mestaruuksia on pelattu miesten puolella vuodesta 1912 ja naisten puolella vuodesta 1915 lähtien. Alla oleviin linkkeihin on kerätty luokittain kaikki Suomen mestarit.

Ulkokenttien miesten kaksinpeli

Ulkokenttien miesten nelinpeli

Ulkokenttien naisten kaksinpeli

Ulkokenttien naisten nelinpeli

Ulkokenttien sekanelinpeli

Sisäkenttien miesten kaksinpeli

Sisäkenttien miesten nelinpeli

Sisäkenttien naisten kaksinpeli

Sisäkenttien naisten nelinpeli

Sisäkenttien sekanelinpeli

Ulkopelikausi

Miehet 2-peli

1912 Boris Schildt HLK

1913 Bengt Tojkander HLK

1914 Ragnar Wikström HTK

1915 Arno Wendelin WiLK

1916 Carl-Victor Sandelin HLK

1917 Arno Wendelin WiLK

1918 ei pelattu

1919 Carl-Victor Sandelin HLK

1920 Carl-Victor Sandelin HLK

1921 Carl-Victor Sandelin HLK

1922 Carl-Victor Sandelin HLK

1923 Arne Grahn HLK

1924 Arne Grahn HLK

1925 Arne Grahn HLK

1926 Arne Grahn HLK

1927 Arne Grahn HLK

1928 Arne Grahn HLK

1929 Kristian Lasn Viro

1930 Helge Ingman ÅLK

1931 Bo Grotenfelt HLK

1932 Heinz Eichner Saksa

1933 Arne Grahn HLK

1934 Arne Grahn HLK

1935 Arne Grahn HLK

1936 A Gerstel Saksa

1937 Calle Schröder Ruotsi

1938 Pentti Forsman WTSK

1939 Pentti Forsman WTSK

1940 Pentti Forsman WTSK

1941 ei pelattu

1942 ei pelattu

1943 ei pelattu

1944 ei pelattu

1945 Pentti Forsman WTSK

1946 Pentti Forsman WTSK

1947 Sakari Salo WTSK

1948 Sakari Salo WTSK

1949 Sakari Salo WTSK

1950 Sakari Salo WTSK

1951 Sakari Salo WTSK

1952 Sakari Salo WTSK

1953 Sakari Salo WTSK

1954 Sakari Salo HVS

1955 Sakari Salo HVS

1956 Sakari Salo HVS

1957 Reino Nyyssönen HVS

1958 Reino Nyyssönen HVS

1959 Reino Nyyssönen HVS

1960 Reino Nyyssönen HVS

1961 Reino Nyyssönen HVS

1962 Reino Nyyssönen HVS

1963 Reino Nyyssönen HVS

1964 Pekka Säilä HVS

1965 Pekka Säilä HVS

1966 Pekka Säilä HVS

1967 Pekka Säilä HVS

1968 Pekka Säilä HVS

1969 George Berner GVLK

1970 George Berner GVLK

1971 Pekka Säilä HVS

1972 Pekka Säilä HVS

1973 George Berner GVLK

1974 Pekka Säilä HVS

1975 Pekka Säilä HVS

1976 George Berner GVLK

1977 Leo Palin HVS

1978 Matti Timonen HVS

1979 Matti Timonen HVS

1980 Matti Timonen HVS

1981 Leo Palin HVS

1982 Kimmo Alkio HVS

1983 Kimmo Alkio HVS

1984 Mika Hedman KLK

1985 Pasi Virtanen HyTS

1986 Veli Paloheimo TaTS

1987 Veli Paloheimo TaTS

1988 Veli Paloheimo TaTS

1989 Janne Holtari HVS

1990 Veli Paloheimo TaTS

1991 Aki Rahunen HVS

1992 Aki Rahunen HVS

1993 Kim Tiilikainen GVLK

1994 Kim Tiilikainen GVLK

1995 Tapio Nurminen JoTS

1996 Kim Tiilikainen GVLK

1997 Tapio Nurminen JoTS

1998 Janne Ojala HLK

1999 Janne Ojala HVS

2000 Tero Vilen TaTS

2001 Martin Rämmal TaTS

2002 Tapio Nurminen HVS

2003 Tommi Lenho LVS

2004 Janne Holmia TaTS

2005 Tommi Lenho LVS

2006 Lauri Kiiski TaTS

2007 Juho Paukku HVS

2008 Harri Heliövaara HVS

2009 Harri Heliövaara HVS

2010 Martin Rämmal TaTS

2011 Max Wennäkoski GVLK

2012 Micke Kontinen HVS

2013 Micke Kontinen HVS

2014 Juho Paukku Break Point

2015 Harri Heliövaara HVS

2016 Ristomatti Lanne HVS

Miehet 4-peli

1913 Walter Lucander HLK/Boris Schildt HLK

1914 Carl-Victor Sandelin HLK/Ernst Schybergson HLK

1915 Boris Schildt HLK/Bengt Tojkander HLK

1916 Johan Hackman WiLK/Walter Lucander HLK

1917 Runar Granholm HLK/Boris Schildt HLK

1918 ei pelattu

1919 Harald Brunou WiLK/Johnny Hackman WiLK

1920 Arne Grahn HLK/Bertil Sjöberg HLK

1921 Johnny Hackman WiLK/Carl-Victor Sandelin HLK

1922 Carl-Victor Sandelin HLK/Ernst Schybergson HLK

1923 Arne Grahn HLK/Boris Schildt HLK

1924 Arne Grahn HLK/Boris Schildt HLK

1925 Arne Grahn HLK/Boris Schildt HLK

1926 Arne Grahn HLK/Boris Schildt HLK

1927 Runar Granholm HLK/Johnny Hackman WiLK

1928 Arne Grahn HLK/Bo Grotenfelt HLK

1929 Bertel Blomberg HLK/Bo Grotenfelt HLK

1930 Helge Ingman ÅLK/Aurelio Lanciai ÅLK

1931 Bo Grotenfelt HLK/Conni Kupsch Viro

1932 Denker Saksa/Heinz Eichner Saksa

1933 Arne Grahn TK-33/Boris Schildt HLK

1934 Arne Grahn TK-33/Gösta Lagerblom HLK

1935 Arne Grahn WTSK/Gösta Lagerblom HLK

1936 A. Gerstel Saksa/H. Schwenker Saksa

1937 Erik Cederkvist ÅLK/Calle Schröder Ruotsi

1938 Arne Grahn WTSK/Reino Peterzéns WTSK

1939 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1940 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1941 ei pelattu

1942 ei pelattu

1943 ei pelattu

1944 ei pelattu

1945 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1946 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1947 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1948 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1949 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1950 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1951 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1952 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1953 Pentti Forsman HVS/Sakari Salo WTSK

1954 Curt Lincoln LTC-33/Sakari Salo HVS

1955 Lars-Henrik Krause LTC-33/Reino Nyyssönen HVS

1956 Lars-Henrik Krause LTC-33/Reino Nyyssönen HVS

1957 Lars-Henrik Krause LTC-33/Reino Nyyssönen HVS

1958 Lars-Henrik Krause LTC-33/Reino Nyyssönen HVS

1959 Lars-Henrik Krause LTC-33/Reino Nyyssönen HVS

1960 Reino Nyyssönen HVS/Sakari Salo HVS

1961 Matti Kinnunen HVS/Sakari Salo HVS

1962 Tapio Jokinen WTSK/Jonni Pajukari LTS

1963 Reino Nyyssönen HVS/Rauno Suominen HVS

1964 Tapio Jokinen WTSK/Jonni Pajukari LTS

1965 Heikki Hedman HVS/Pekka Säilä HVS

1966 Pekka Petersen-Dyggve HVS/Pekka Säilä HVS

1967 Heikki Hedman HVS/Sten Ståhle WTSK

1968 GeorgeBerner GVLK/Pekka Säilä HVS

1969 Heikki Hedman HVS/Pekka Petersen-Dyggve HVS

1970 Heikki Hedman HVS/Pekka Petersen-Dyggve HVS

1971 Matti Timonen HVS/Reijo Tuomola HVS

1972 George Berner GVLK/Pekka Säilä HVS

1973 George Berner GVLK/Pekka Säilä HVS

1974 Mikko Horsma HVS/Reijo Tuomola HVS

1975 George Berner GVLK/Pekka Säilä HVS

1976 Pekka Säilä HVS/Matti Timonen HVS

1977 George Berner GVLK/Matti Timonen HVS

1978 George Berner GVLK/Matti Timonen HVS

1979 Berner George GVLK/Matti Timonen HVS

1980 George Berner GVLK/Matti Timonen HVS

1981 Joakim Berner GVLK/Roger Jones GVLK

1982 Pasi Montonen KLK/Lasse Männistö GVLK

1983 Mika Hedman KLK/Leo Palin HVS

1984 George Berner GVLK/Joakim Berner GVLK

1985 Mika Niemi TaTS/Veli Paloheimo TaTS

1986 Antti Eränne GVLK/Jari Koho LVS

1987 Mika Hedman LTC-33/Olli Rahnasto HyTS

1988 Mika Niemi TaTS/Veli Paloheimo TaTS

1989 Janne Holtari HVS/Alexander Lindholm LTC-33

1990 Joakim Berner GVLK/Kimmo Hurme TVS

1991 Janne Holtari HVS/ Alexander Lindholm LTC-33

1992 Pasi Kinnunen TaTS/Juha Lemponen TaTS

1993 Janne Holtari HVS/Pasi Virtanen HyTS

1994 Janne Holli HVS/Janne Holtari HVS

1995 Janne Holli HVS/Janne Holtari HVS

1996 Veli-Pekka Antila OVS/Tapio Nurminen JoTS

1997 Veli-Pekka Antila OVS/Tapio Nurminen JoTS

1998 Ville Nygård ÅLK/Ville Äyräs ÅLK

1999 Lassi Ketola HVS/Tero Vilen TaTS

2000 Janne Holmia TaTS/Tero Vilen TaTS

2001 Janne Holmia TaTS/Tero Vilen TaTS

2002 Veli-Pekka Antila OVS/Tapio Nurminen HVS

2003 Lassi Ketola HVS/Tapio Nurminen HVS

2004 Janne Holmia TaTS/Tero Vilen TaTS

2005 Veli-Pekka Antila OVS/Tapio Nurminen HVS

2006 Miikka Kangas TaTS/Lauri Kiiski TaTS

2007 Lassi Ketola/Tapio Nurminen HVS

2008 Veli-Pekka Antila OVS/Tapio Nurminen HVS

2009 Harri Heliövaara HVS/Ilja Orre Sata

2010 Ilja Orre Sata/Max Wennäkoski GVLK

2011 Lauri Kiiski TaTS/Henrk Sillanpää TaTS

2012 Sami Huurinainen HVS/Santtu Leskinen HVS

2013 Tuomas Manner PVS/Anssi Raasio KarTe

2014 Henrik Sinkko/Panu Virtanen HVS

2015 Ristomatti Lanne HVS/Pyry Hyrkkönen TaTS

2016 Julius Kaverinen HVS/Henrik Sinkko TVS

Naiset 2-peli 

1915 Ingrid Schildt HLK

1916 Marianne Hackman WiLK

1917 Marianne Hackman WiLK

1918 ei pelattu

1919 Marianne Hackman WiLK

1920 Marianne Sandelin WiLK

1921 Marianne Sandelin HLK

1922 Sigrid Fick Ruotsi

1923 Anita Brunou HLK

1924 Anita Brunou HLK

1925 Sigrid Fick Ruotsi

1926 Anita Brunou HLK

1927 Salme Redlich Saksa

1928 Anita Brunou HLK

1929 Anita Brunou HLK

1930 Anita Brunou HLK

1931 Hilde Krahwinkel Saksa

1932 Elna Lindfors HLK

1933 Marianne Sandelin HLK

1934 Elna Lindfors HLK

1935 Elna Lindfors HLK

1936 Annemarie Morczeck Saksa

1937 Britt Carlgren Ruotsi

1938 Greta Lahtinen WTSK

1939 Greta Lahtinen WTSK

1940 Thelma Löfgren WTSK

1941 ei pelattu

1942 ei pelattu

1943 ei pelattu

1944 ei pelattu

1945 Greta Ståhle WTSK

1946 Stina Stenman WTSK

1947 Kaija Horsma WTSK

1948 Maire Harlin WTSK

1949 Maire Arni WTSK

1950 Maire Arni WTSK

1951 Thelma Salo WTSK

1952 Maire Arni WTSK

1953 Maire Arni HVS

1954 Maire Arni HVS

1955 Kaija Horsma WTSK

1956 Thelma Salo HVS

1957 Thelma Salo HVS

1958 Kaija Horsma WTSK

1959 Greta Ståhle WTSK

1960 Kaija Horsma WTSK

1961 Kaija Horsma WTSK

1962 Leena Ahonen LVS

1963 Leena Ahonen LVS

1964 Leena Ahonen LVS

1965 Leena Ahonen LVS

1966 Leena Ahonen LVS

1967 Christina Lindström HVS

1968 Christina Lindström HVS

1969 Birgitta Lindström HVS

1970 Leena Mutanen TaTS

1971 Birgitta Lindström HVS

1972 Leena Mutanen TaTS

1973 Elina Durchman HVS

1974 Leena Pirilä HVS

1975 Leena Pirilä HVS

1976 Elina Durchman HVS

1977 Elina Durchman HVS

1978 Elina Durchman HVS

1979 Pirjo Ojala HVS

1980 Tarja Koho LT

1981 Tarja Koho LT

1982 Tarja Koho LT

1983 Mervi Männistö HVS

1984 Anne Aallonen LT

1985 Tarja Koho LT

1986 Anne Aallonen LT

1987 Petra Thorén HLK

1988 Petra Thorén HLK

1989 Petra Thorén HLK

1990 Petra Thorén HLK

1991 Nanne Dahlman GVLK

1992 Nanne Dahlman GVLK

1993 Petra Thorén HLK

1994 Petra Thorén HLK

1995 Petra Thorén HLK

1996 Petra Thorén HLK

1997 Minna Rautajoki HVS

1998 Minna Rautajoki HVS

1999 Hanna-Katri Aalto TaTS

2000 Emma Laine LVS

2001 Katriina Saarinen TaTS

2002 Piia Suomalainen Smash

2003 Carina Björnström HLK

2004 Emma Laine LVS

2005 Emma Laine LVS

2006 Piia Suomalainen Smash

2007 Veera Nurmi LVS

2008 Heini Salonen HVS

2009 Ella Leivo TaTS

2010 Saana Saarteinen TaTS

2011 Ella Leivo TaTS

2012 Tanja Tuomi TaTS

2013 Piia Suomalainen Smash

2014 Emma Laine HVS

2015 Ella Leivo TaTS

2016 Oona Orpana HVS

Naiset 4-peli

1925 Marie Eger HLK/Sigrid Fick Ruotsi

1926 ei pelattu

1927 Elna Lindfors HLK/Ruth Olander HLK

1928 Anita Brunou HLK/Elna Lindfors HLK

1929 Brunou Anita HLK/Ruth Olander HLK

1930 Anita Brunou HLK/Ruth Olander HLK

1931 Hilde Krahwinkel Saksa/Elna Lindfors HLK

1932 Anita Brunou HLK/Marianne Sandelin HLK

1933 Elna Lindfors HLK/Marianne Sandelin HLK

1934 Elna Lindfors HLK/Marianne Sandelin HLK

1935 Margit v. Julin HLK/Ethel Öhberg HLK

1936 Ebba Högsten WTSK/Annemarie Morczeck Saksa

1937 Britt Carlgren Ruotsi/Sylvi Persson HLK

1938 Sylvi Persson HLK/Marjatta Snell HVS

1939 Marianne Hellström HLK/Marjatta Snell HVS

1940 Thelma Löfgren WTSK/Berit Nilsson WTSK

1941 ei pelattu

1942 ei pelattu

1943 ei pelattu

1944 ei pelattu

1945 Maire Harlin WTSK/Marjatta Snell HVS

1946 Maire Harlin WTSK/Kaija Horsma WTSK

1947 Ebba Hirn LTC-33/Greta Ståhle WTSK

1948 Maire Harlin WTSK/Greta Ståhle WTSK

1949 Hirn Ebba LTC-33/Greta Ståhle WTSK

1950 Maire Arni WTSK/Hirn Ebba LTC-33

1951 Maire Arni WTSK/Ebba Hirn LTC-33

1952 Maire Arni WTSK/Ebba Hirn LTC-33

1953 Maire Arni HVS/Ebba Hirn LTC-33

1954 Maire Arni HVS/Kaija Horsma WTSK

1955 Maire Arni HVS/Kaija Horsma WTSK

1956 Thelma Salo HVS/Greta Ståhle LTC-33

1957 Kaija Horsma WTSK/Greta Ståhle LTC-33

1958 Kaija Horsma WTSK/Greta Ståhle LTC-33

1959 Anneli Nyman WTSK/Dolly Swanljung WTSK

1960 Anneli Nyman WTSK/Dolly Swanljung WTSK

1961 Kaija Horsma WTSK/Greta Ståhle LTC-33

1962 Leena Ahonen LVS/Anneli Nyman WTSK

1963 Leena Ahonen LVS/Anneli Nyman WTSK

1964 Leena Ahonen LVS/Anneli Nyman WTSK

1965 Leena Ahonen LVS/Anneli Nyman WTSK

1966 Ahonen Leena LVS/Hilkka Hannula LT

1967 Hilkka Hannula LT/Christina Lindström HVS

1968 Leena Karviala HVS/Christina Lindström HVS

1969 Birgitta Lindström HVS/Christina Lindström HVS

1970 Kirsti Laukka HVS/Leena Mutanen TaTS

1971 Birgitta Lindström HVS/Christina Söderström HLK

1972 Helena Laitinen WTK/Leena Mutanen TaTS

1973 Christina Söderström HLK/Kastehelmi Vihko WTSK

1974 Elina Durchman HVS/Leena Pirilä HVS

1975 Elina Durchman HVS/Leena Pirilä HVS

1976 Elina Durchman HVS/Leena Pirilä HVS

1977 Elina Durchman HVS/Leena Pirilä HVS

1978 Elina Durchman HVS/Pirjo Ojala HVS

1979 Pirjo Ojala HVS/Leena Pirilä HVS

1980 Pirjo Ojala HVS/Tarja Ojala HVS

1981 Leena Pirilä HVS/Erja Saraste HVS

1982 Anne Happonen HVS/Tarja Koho LT

1983 Anne Aallonen LT/Tarja Koho LT

1984 Anne Aallonen LT/Mervi Männistö HVS

1985 Anne Aallonen LT/Laura Särkilahti HVS

1986 Anne Aallonen LT/Anne Happonen HVS

1987 Anne Aallonen LT/Hanna Thorén HLK

1988 Anne Aallonen LT/Nanne Dahlman GVLK

1989 Aallonen Anne LT/Nanne Dahlman GVLK

1990 Merikukka Forsius HVS/Petra Thorén HLK

1991 Nanne Dahlman GVLK/Petra Thorén HLK

1992 Nanne Dahlman GVLK/Petra Thorén HLK

1993 Linda Jansson MLK/Katriina Saarinen LoPeTo

1994 Katriina Saarinen KarTe/Petra Thorén HLK

1995 Hanna-Katri Aalto KaTS/Petra Thorén HLK

1996 Kirsi Lampinen ETS/Petra Thorén HLK

1997 Hanna-Katri Aalto KaTS/Linda Jansson ÅTK

1998 Linda Jansson ÅTK/Minna Rautajoki HVS

1999 Hanna-Katri Aalto KaTS/Kirsi Lampinen ETS

2000 Suvikukka Forsius ETS/Kirsi Lampinen ETS

2001 Essi Laine LVS/Piia Suomalainen Smash

2002 Maarit Nieminen V-P/Piia Suomalainen Smash

2003 Maarit Nieminen V-P/Piia Suomalainen Smash

2004 Emma Laine HVS/Essi Laine HVS

2005 Emma Laine HVS/Essi Laine HVS

2006 Essi Laine HVS/Veera Nurmi LVS

2007 Essi Laine HVS/Veera Nurmi LVS

2008 Essi Laine HVS/Heini Salonen HVS

2009 Leia Kaukonen HVS/Heini Salonen HVS

2010 Jennifer Holmberg TaTS/Johanna Hyöty TaTS

2011 Ella Leivo TaTS/Saana Saarteinen TaTS

2012 ei pelattu

2013 Cecilia Estlander Smash/Katja Verho Smash

2014 Lila Humaloja HVS/Olivia Pimiä HVS

2015 Roosa Timonen TaTS/Tanja Tuomi TaTS

2016 Annika Sillanpää TaTS/Johanna Hyöty TaTS

Sekanelinpeli

1915 Marianne Hackman WiLK/J.F. Hackman WiLK

1916 Marianne Hackman WiLK/J.F. Hackman WiLK

1917 Marianne Hackman WiLK/J.F. Hackman WiLK

1918 ei pelattu

1919 Anita Brunou HLK/Carl-Victor Sandelin HLK

1920 Marianne Sandelin HLK/Carl-Victor Sandelin HLK

1921 Marianne Sandelin HLK/Carl-Victor Sandelin HLK

1922 Olander Ruth HLK/Runar Granholm HLK

1923 Anita Brunou HLK/Runar Granholm HLK

1924 Elna Lindfors HLK/Arne Grahn HLK

1925 Elna Lindfors HLK/Arne Grahn HLK

1926 Elna Lindfors HLK/Arne Grahn HLK

1927 Elna Lindfors HLK/Arne Grahn HLK

1928 Elna Lindfors HLK/Arne Grahn HLK

1929 Anita Brunou HLK/Bo Grotenfelt HLK

1930 Anita Brunou HLK/Bo Grotenfelt HLK

1931 Hilde Krahwinkel Saksa/Conni Kupsch Viro

1932 Anita Brunou HLK/Bo Grotenfelt HLK

1933 Marianne Sandelin HLK/Carl-Victor Sandelin HLK

1934 Elna Lindfors HLK/Torsten Nyberg HLK

1935 Elna Lindfors HLK/Torsten Nyberg HLK

1936 Annemarie Morczeck Saksa/H. Schwenker Saksa

1937 Britt Carlgren Ruotsi/Eric Carlgren Ruotsi

1938 Thelma Löfgren WTSK/Arne Grahn HLK

1939 Gaby Nyman WTSK/Pentti Forsman WTSK

1940 Berit Nilsson WTSK/Pentti Forsman WTSK

1941 ei pelattu

1942 ei pelattu

1943 ei pelattu

1944 ei pelattu

1945 Göta Gottberg WTKS/Arne Grahn WTSK

1946 Thelma Salo WTSK/Sakari Salo WTSK

1947 Marianne Hellström HLK/Eric Bucht GVLK

1948 Maire Harlin WTSK/Pentti Forsman WTSK

1949 Maire Arni WTSK/Pentti Forsman WTSK

1950 Maire Arni WTSK/Pentti Forsman WTSK

1951 Maire Arni WTSK/Pentti Forsman WTSK

1952 Maire Arni WTSK/Pentti Forsman WTSK

1953 Thelma Salo WTSK/Sakari Salo WTSK

1954 Salo Thelma HVS/Sakari Salo HVS

1955 Thelma Salo HVS/Sakari Salo HVS

1956 Thelma Salo HVS/Sakari Salo HVS

1957 Thelma Salo HVS/Sakari Salo HVS

1958 Kaija Horsma WTSK/Åke Forsman LTC-33

1959 Salo Thelma HVS/Sakari Salo HVS

1960 Thelma Salo HVS/Sakari Salo HVS

1961 Sirkka Leeve HVS/Reino Nyyssönen HVS

1962 Anneli Nyman HVS/Reino Nyyssönen HVS

1963 N Anneli yman WTSK/Reino Nyyssönen HVS

1964 Leena Ahonen LVS/Pekka Säilä HVS

1965 Riitta Lehto LVS/Jonni Pajukari LTS

1966 Leena Ahonen LVS/Pekka Säilä HVS

1967 Christina Lindström HVS/Rauno Suominen HVS

1968 Leena Ahonen LVS/Pekka Säilä HVS

1969 Birgitta Lindström HVS/George Berner GVLK

1970 Leena Mutanen TaTS/Jaakko Salava HVS

1971 Birgitta Lindström HVS/George Berner GVLK

1972 Leena Pirilä HVS/Mikko Horsma HVS

1973 Leena Pirilä HVS/Mikko Horsma HVS

1974 Elina Durchman HVS/Matti Timonen HVS

1975 Elina Durchman HVS/Matti Timonen HVS

1976 Leena Pirilä HVS/Mikko Horsma HVS

1977 Elina Durchman HVS/Roger Jones HLK

1978 Elina Durchman HVS/Lasse Durchman HVS

1979 Leena Pirilä HVS/Mikko Horsma HVS

1980 Koho Tarja LT/Timo Peltonen HVS

1981 Leena Pirilä HVS/Mikko Horsma HVS

1982 Tarja Koho LT/Jari Koho LVS

1983 Mervi Männistö HVS/Lasse Männistö GVLK

1984 Marianna Ansio HVS/Ari Alkio HVS

1985 Anne Happonen HVS/Juha Kalliokoski TCT

1986 Anne Aallonen LT/Vesa Pönkkä LVS

1987 Nanne Dahlman GVLK/Juha Sirelius GVLK

1988 Anne Aallonen LT/Juha Lemponen STS

1989 Anne Aallonen LT/Alexander Lindholm LTC-33

1990 Laura Männistö HVS/Lasse Männistö LTC-33

1991 Nanne Dahlman GVLK/Alexander Lindholm LTC-33

1992 Tina Söderström HLK/Veli-Pekka Männistö GT

1993 Thorén Petra HLK/Holtari Janne HVS

1994 Petra Thorén HLK/Janne Holtari HVS

1995 Petra Thorén HLK/Janne Ojala HLK

1996 Petra Thorén HLK/Ville Liukko ÅLK

1997 Marja-Liisa Kuurne HVS/Veli-Pekka Antila OVS

1998 Marja-Liisa Kuurne HVS/Veli-Pekka Antila OVS

1999 Marja-Liisa Kuurne HVS/Veli-Pekka Antila OVS

2000 ei pelattu

2001 Carina Björnström HLK/ Ilkka Riikonen Sata

2002 Maarit Nieminen V-P/Mikko Viljanen V-P

2003 Carina Björnström HLK/Mikko Viljanen V-P

2004 Merike Stamberg OVS/Veli-Pekka Antila OVS

2005 Emma Laine HVS/Niklas Bucht HLK

2006 ei pelattu

2007 ei pelattu

2008 Jennifer Holmberg TaTS/Hannu Piiroinen TaTS

2009 Jennifer Holmberg TaTS/Tuomas Männistö VT

2010 Jennifer Holmberg TaTS/Tuomas Männistö VT

2011 Annika Sillanpää ja Henrik Sillanpää TaTS

2012 ei pelattu

2013 Annika Sillanpää ja Henrik Sillanpää TaTS

2014 ei pelattu

2015 ei pelattu

2016 ei pelattu

Sisäpelikausi

Miehet 2-peli

1924 Arne Grahn HLK

1925 Arne Grahn HLK

1926 Runar Granholm HLK

1927 Arne Grahn HLK

1928 Arne Grahn HLK

1929 Arne Grahn HLK

1930 Arne Grahn HLK

1931 Henkel Henner Saksa

1932 Helge Ingman ÅLK

1933 Arne Grahn HLK

1934 Arne Grahn HLK

1935 Johan Haanes Norja

1936 Stig Mårtensson Ruotsi

1937 Nils Rohlsson Ruotsi

1938 Pentti Forsman WTSK

1939 ei pelattu

1940 Pentti Forsman WTSK

1941 ei pelattu

1942 ei pelattu

1943 ei pelattu

1944 ei pelattu

1945 ei pelattu

1946 Sakari Salo WTSK

1947 Forsman Pentti WTSK

1948 Sakari Salo WTSK

1949 Pentti Forsman WTSK

1950 Pentti Forsman WTSK

1951 Pentti Forsman WTSK

1952 Pentti Forsman HVS

1953 Sakari Salo HVS

1954 Sakari Salo HVS

1955 Sakari Salo HVS

1956 Sakari Salo HVS

1957 Reino Nyyssönen HVS

1958 Sakari Salo HVS

1959 Reino Nyyssönen HVS

1960 Sakari Salo HVS

1961 Reino Nyyssönen HVS

1962 Reino Nyyssönen HVS

1963 Reino Nyyssönen HVS

1964 Reino Nyyssönen HVS

1965 Pekka Säilä HVS

1966 Pekka Petersen-Dyggve HVS

1967 Pekka Säilä HVS

1968 Tarmo Jokinen LoVS

1969 George Berner GVLK

1970 George Berner GVLK

1971 Pekka Säilä HVS

1972 Pekka Säilä HVS

1973 Pekka Säilä HVS

1974 Pekka Säilä HVS

1975 George Berner GVLK

1976 Matti Timonen HVS

1977 Matti Timonen HVS

1978 Matti Timonen HVS

1979 Matti Timonen HVS

1980 Pekka Säilä HVS

1981 Matti Timonen HVS

1982 Olli Rahnasto STS

1983 Antti Eränne GVLK

1984 Leo Palin HVS

1985 Leo Palin HVS

1986 Leo Palin HVS

1987 Kimmo Alkio HVS

1988 Veli Paloheimo TaTS

1989 Aki Rahunen HVS

1990 Alexander Lindholm LTC-33

1991 Juha Lemponen TaTS

1992 Ville Liukko ÅLK

1993 Aki Rahunen HVS

1994 Ville Liukko ÅLK

1995 Kim Tiilikainen GVLK

1996 Ville Liukko ÅLK

1997 Tapio Nurminen JoTS

1998 Ville Liukko ÅLK

1999 Timo Nieminen Smash

2000 Tapio Nurminen HVS

2001 Ville Liukko ÅLK

2002 Tuomas Ketola TaTS

2003 Tuomas Ketola TaTS

2004 Juho Paukku HVS

2005 Timo Nieminen Smash

2006 Juho Paukku HVS

2007 Lauri Kiiski TaTS

2008 Sami Huurinainen JTS

2009 Lauri Kiiski TaTS

2010 Harri Heliövaara HVS

2011 Sami Huurinainen HVS

2012 Juho Paukku TCT

2013 Henri Kontinen HVS

2014 Harri Heliövaara HVS

2015 Lauri Kiiski TaTS

2016 Harri Heliövaara HVS

Miehet 4-peli

1924 Arne Grahn HLK/Boris Schildt HLK

1925 Arne Grahn HLK/Boris Schildt HLK

1926 Runar Granholm HLK/Johan Hackman WiLK

1927 Arne Grahn HLK/Boris Schildt HLK

1928 Arne Grahn HLK/Bo Grotenfelt HLK

1929 Arne Grahn HLK/Bo Grotenfelt HLK

1930 Arne Grahn HLK/Bo Grotenfelt HLK

1931 Heinz Eichner Saksa/Henri Henkel Saksa

1932 Erik Cederkvist ÅLK/Helge Ingman ÅLK

1933 Erik Cederkvist ÅLK/Helge Ingman ÅLK

1934 Kristian Lasn Viro/Hugo Pukk Viro

1935 Johan Haanes Norja/Torsten Nyberg HLK

1936 Torsten Göransson Ruotsi/Stig Mårtensson Ruotsi

1937 Bo Grotenfelt HLK/Johan Hackman WiLK

1938 Erik Eriksson Ruotsi/Stig Mårtensson Ruotsi

1939 ei pelattu

1940 Forsman Pentti WTSK/Sakari Salo WTSK

1941 ei pelattu

1942 ei pelattu

1943 ei pelattu

1944 ei pelattu

1945 ei pelattu

1946 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1947 Erik Bucht GVLK/Reino Peterzens WTSK

1948 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1949 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1950 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1951 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1952 Pentti Forsman WTSK/Sakari Salo WTSK

1953 Pentti Forsman HVS/Sakari Salo HVS

1954 Curt Lincoln LTC-33/Sakari Salo HVS

1955 Curt Lincoln LTC-33/Sakari Salo HVS

1956 Lars-Henrik Krause LTC-33/Reino Nyyssönen HVS

1957 Lars-Henrik Krause LTC-33/Reino Nyyssönen HVS

1958 Matti Kinnunen HVS/Sakari Salo HVS

1959 Lars-Henrik Krause LTC-33/Reino Nyyssönen HVS

1960 Matti Kinnunen HVS/Sakari Salo HVS

1961 Jonni Pajukari LTS/Sakari Salo HVS

1962 Lasse Lincoln HVS/Reino Nyyssönen HVS

1963 Lasse Lincoln HVS/Reino Nyyssönen HVS

1964 Kinnunen Matti HVS/Pekka Säilä HVS

1965 Reino Nyyssönen HVS/Rauno Suominen HVS

1966 Heikki Hedman HVS/Pekka Petersen-Dyggve HVS

1967 Tapio Jokinen WTSK/Rauno Suominen HVS

1968 Pekka Petersen-Dyggve HVS/Rauno Suominen HVS

1969 Heikki Hedman HVS/Pekka Petersen-Dyggve HVS

1970 Tarmo Jokinen LoVS/Rauno Suominen HVS

1971 George Berner GVLK/Pekka Säilä HVS

1972 George Berner GVLK/Pekka Säilä HVS

1973 George Berner GVLK/Pekka Säilä HVS

1974 Jukka Näräkkä HVS/Matti Timonen HVS

1975 George Berner GVLK/Pekka Säilä HVS

1976 George Berner GVLK/Pekka Säilä HVS

1977 Mikko Horsma HVS/Matti Timonen HVS

1978 George Berner GVLK/Matti Timonen HVS

1979 George Berner GVLK/Matti Timonen HVS

1980 George Berner GVLK/Matti Timonen HVS

1981 George Berner GVLK/Matti Timonen HVS

1982 Pasi Montonen KLK/Lasse Männistö GVLK

1983 Mika Hedman KLK/Olli Rahnasto STS

1984 Kimmo Alkio HVS/Olli Rahnasto LTC-33

1985 George Berner GVLK/Joakim Berner GVLK

1986 Mika Niemi TaTS/Veli Paloheimo TaTS

1987 Kimmo Alkio HVS/Olli Rahnasto HyTS

1988 Pasi Montonen LTC-33/Lasse Männistö LTC-33

1989 Kimmo Hurme TVS/Aki Rahunen HVS

1990 Joakim Berner GVLK/Jari Koho LTC-33

1991 Roope Kalajo HyTS/Ville Liukko ÅLK

1992 Pasi Kinnunen TaTS/Juha Lemponen TaTS

1993 Janne Holtari HVS/Kimmo Hurme TVS

1994 Juha Hostikka GVLK/Saku Timonen HyTS

1995 Alexander Lindholm HVS/Pasi Virtanen HyTS

1996 Tapio Nurminen JoTS/Ville Äyräs ÅLK

1997 Tapio Nurminen JoTS/Ville Äyräs ÅLK

1998 Ville Liukko ÅLK/Jarkko Nieminen TVS

1999 Lauri Kiiski TaTS/Jarkko Nieminen TVS

2000 Tapio Nurminen HVS/Janne Ojala HVS

2001 Ville Liukko ÅLK/Pekka Rinne TVS

2002 Kasperi Vilen Sata/Mikko Viljanen V-P

2003 Lauri Kiiski TaTS/Tero Vilen TaTS

2004 Lassi Ketola HVS/Juho Paukku HVS

2005 Janne Ojala HVS/Tapio Nurminen HVS

2006 Veli-Pekka Antila OVS/Tapio Nurminen HVS

2007 Sami Huurinainen JTS/Lauri Kiiski TaTS

2008 Sami Huurinainen JTS/Lauri Kiiski TaTS

2009 Karl Berthén MLK/Mikko Kinnunen OTC

2010 Sami Huurinainen HVS/Jesper Saarni Smash

2011 Lauri Kiiski TaTS/Henrik Sillanpää TaTS

2012 Lauri Kiiski TaTS/Tapio Nurminen HVS

2013 Sami Huurinainen HVS/Jesper Saarni Smash-Kotka

2014 Ristomatti Lanne HVS/Santtu Leskinen HVS

2015 Patrick Kaukovalta HVS/Pyry Hyrkkkönen TaTS

2016 Valtteri Ahti Smash-Kotka/Ville-Petteri Ahti Smash-Kotka

Naiset 2-peli

1924 Marianne Sandelin HLK

1925 Wera Voss-Schrader HLK

1926 Anita Brunou HLK

1927 Elna Lindfors HLK

1928 Elna Lindfors HLK

1929 Anita Brunou HLK

1930 Anita Brunou HLK

1931 Anita Brunou HLK

1932 Elna Lindfors HLK

1933 Elna Lindfors HLK

1934 Elna Lindfors HLK

1935 Elna Lindfors HLK

1936 Marianne Sandelin HLK

1937 Marianne Sandelin HLK

1938 Vera Nömmik Viro

1939 ei pelattu

1940 Thelma Löfgren WTSK

1941 ei pelattu

1942 ei pelattu

1943 ei pelattu

1944 ei pelattu

1945 ei pelattu

1946 Ery Broman HVS

1947 Thelma Salo WTSK

1948 Greta Ståhle WTKS

1949 Maire Harlin WTKS

1950 Maire Arni WTSK

1951 Thelma Salo WTSK

1952 Greta Ståhle WTSK

1953 Greta Ståhle WTSK

1954 Maire Arni HVS

1955 Maire Arni HVS

1956 Greta Ståhle LTC-33

1957 Thelma Salo HVS

1958 Thelma Salo HVS

1959 Thelma Salo HVS

1960 Greta Ståhle LTC-33

1961 Greta Ståhle LTC-33

1962 Leena Ahonen LVS

1963 Leena Ahonen LVS

1964 Birgitta Lindström HVS

1965 Birgitta Lindström HVS

1966 Birgitta Lindström HVS

1967 Christina Lindström HVS

1968 Birgitta Lindström HVS

1969 Leena Ahonen TaTS

1970 Birgitta Lindström HVS

1971 Christina Lindström HVS

1972 Leena Mutanen TaTS

1973 Christina Lindström HLK

1974 Elina Durchman HVS

1975 Erja Saraste HVS

1976 Elina Durchman HVS

1977 Elina Durchman HVS

1978 Pirjo Ojala HVS

1979 Pirjo Ojala HVS

1980 Anne Happonen HVS

1981 Anne Happonen HVS

1982 Hanna Thorén HLK

1983 Marianna Ansio HVS

1984 Mervi Männistö HVS

1985 Marianna Ansio HVS

1986 Anne Aallonen LT

1987 Petra Thorén HLK

1988 Anne Aallonen LT

1989 Nanne Dahlman GVLK

1990 Nanne Dahlman GVLK

1991 Petra Thorén HLK

1992 Nanne Dahlman GVLK

1993 Petra Thorén HLK

1994 Marissa Lincoln HVS

1995 Nanne Dahlman Smash

1996 Nanne Dahlman Smash

1997 Nanne Dahlman Smash

1998 Hanna-Katri Aalto KaTS

1999 Hanna-Katri Aalto KaTS

2000 Hanna-Katri Aalto KaTS

2001 Emma Laine LVS

2002 Maarit Nieminen V-P

2003 Essi Laine LVS

2004 Carina Björnström HLK

2005 Piia Suomalainen Smash

2006 Piia Suomalainen Smash

2007 Essi Laine HVS

2008 Heini Salonen HVS

2009 Veera Nurmi LVS

2010 Heini Salonen HVS

2011 Ella Leivo TaTS

2012 Mia Eklund Smash

2013 Ella Leivo TaTS

2014 Piia Suomalainen Smash

2015 Milka-Emilia Pasanen TaTS

2016 Oona Orpana HVS

Naiset 4-peli

1927 Anita Brunou HLK/Elna Lindfors HLK

1928 Anita Brunou HLK/Elna Lindfors HLK

1929 Anita Brunou HLK/Elna Lindfors HLK

1930 Anita Brunou HLK/Elna Lindfors HLK

1931 Anita Brunou HLK/Elna Lindfors HLK

1932 Ruth Olander HLK/Wera Voss-Schrader HLK

1933 Elna Lindfors HLK/Sylvi Väänänen HLK

1934 Elna Lindfors HLK/Wera Voss-Schrader HLK

1935 Elna Lindfors HLK/Wera Voss-Schrader HLK

1936 Anita Brunou HLK/Marianne Sandelin HLK

1937 Anita Brunou HLK/Marianne Hellström HLK

1938 Vera Nömmik Viro/Marjatta Snell HVS

1939 ei pelattu

1940 Elna Lindfors HLK/Marianne Hellström HLK

1941 ei pelattu

1942 ei pelattu

1943 ei pelattu

1944 ei pelattu

1945 ei pelattu

1946 Ery Broman HVS/Marjatta Snell HVS

1947 Ebba Hirn LTC-33/Greta Ståhle WTSK

1948 Ebba Hirn LTC-33/Greta Ståhle WTSK

1949 Ebba Hirn LTC-33/Greta Ståhle WTSK

1950 Maire Arni WTSK/Aura Leinonen WTSK

1951 Ebba Hirn LTC-33/Greta Ståhle WTSK

1952 Thelma Salo WTSK/Greta Ståhle WTSK

1953 Maire Arni HVS/Ebba Hirn LTC-33

1954 Maire Arni HVS/Ebba Hirn LTC-33

1955 Maire Arni HVS/Ery Broman HVS

1956 Thelma Salo HVS/Greta Ståhle LTC-33

1957 Kaija Horsma WTSK/Dolly Swanljung WTSK

1958 Ery Broman HVS/Terttu Palo HVS

1959 Thelma Salo HVS/Dolly Swanljung WTSK

1960 Anneli Nyman WTSK/Dolly Swanljung WTSK

1961 Kaija Horsma WTSK/Greta Ståhle LTC-33

1962 Leena Ahonen LVS/Anneli Nyman WTSK

1963 Leena Ahonen LVS/Anneli Nyman WTSK

1964 Birgitta Lindström HVS/Anneli Nyman WTSK

1965 Birgitta Lindström HVS/Christina Lindström HVS

1966 Birgitta Lindström HVS/Christina Lindström HVS

1967 Hilkka Hannula LT/Christina Lindström HVS

1968 Birgitta Lindström HVS/Christina Lindström HVS

1969 Leena Ahonen TaTS/Leena Karviala HVS

1970 Birgitta Lindström HVS/Christina Söderström HVS

1971 Laila Pirilä HVS/Kastehelmi Vihko WTSK

1972 Helena Laitinen WTK/Leena Mutanen TaTS

1973 Elina Durchman HVS/Christina Söderström HLK

1974 Elina Durchman HVS/Leena Pirilä HVS

1975 Leena Karviala HVS/Christina Söderström HLK

1976 Elina Durchman HVS/Leena Pirilä HVS

1977 Elina Durchman HVS/Leena Pirilä HVS

1978 Pirjo Ojala HVS/Leena Pirilä HVS

1979 Pirjo Ojala HVS/Leena Pirilä HVS

1980 Anne Happonen HVS/Tarja Koho LT

1981 Leena Pirilä HVS/Erja Saraste HVS

1982 Leena Pirilä HVS/Erja Saraste HVS

1983 Anne Aallonen LT/Tarja Koho LT

1984 Marianna Ansio HVS/Mervi Männistö HVS

1985 Hanna Thorén HLK/Petra Thorén HLK

1986 Sarianna Ansio HVS/Petra Thorén HLK

1987 Anne Aallonen LT/Hanna Thorén HLK

1988 Nanne Dahlman GVLK/Petra Thorén HLK

1989 Nanne Dahlman GVLK/Petra Thorén HLK

1990 Nanne Dahlman GVLK/Merikukka Forsius HVS

1991 Anne Aallonen LT/Petra Thorén HLK

1992 Anne Aallonen LT/Nanne Dahlman GVLK

1993 Linda Jansson MLK/Mari Määttänen TaTS

1994 Linda Jansson MLK/Katriina Saarinen KarTe

1995 Nanne Dahlman Smash/Kirsi Lampinen ETS

1996 Kirsi Lampinen ETS/Petra Thorén HLK

1997 Nanne Dahlman Smash/Linda Jansson ÅTK

1998 Hanna-Katri Aalto KaTS/Linda Jansson ÅTK

1999 Hanna-Katri Aalto KaTS/Kirsi Lampinen ETS

2000 Hanna-Katri Aalto TaTS/Kirsi Lampinen ETS

2001 Emma Laine LVS/Essi Laine LVS

2002 Maarit Nieminen V-P/Piia Suomalainen Smash

2003 Emma Laine LVS/Essi Laine LVS

2004 Carina Björnström HLK/Michaela Björnström HLK

2005 ei pelattu

2006 Juulia Manner PVS/Piia Suomalainen Smash

2007 Carina Björnström HLK/Jennifer Holmberg TaTS

2008 Cecilia Estlander Smash/Veera Nurmi LVS

2009 Cecilia Estlander Smash/Katja Verho Smash

2010 Emma Laine HVS/Heini Salonen HVS

2011 Ella Leivo TaTS/Mari-Liis Parmas TaTS

2012 Ei pelattu

2013 Ei pelattu

2014 Roosa Timonen TaTS/Tanja Tuomi TaTS

2015 Ei pelattu

2016 Ella Leivo TaTS/Roosa Timonen TaTS

Sekanelinpeli

1925 Wera Voss-Schrader HLK/Arne Grahn HLK

1926 Anita Brunou HLK/Runar Granholm HLK

1927 L Elna indfors HLK/Arne Grahn HLK

1928 Elna Lindfors HLK/Runar Granholm HLK

1929 Anita Brunou HLK/Bo Grotenfelt HLK

1930 Anita Brunou HLK/Bo Grotenfelt HLK

1931 Anita Brunou HLK/Bo Grotenfelt HLK

1932 Wera Voss-Schrader HLK/Helge Ingman ÅLK

1933 Elna Lindfors HLK/Torsten Nyberg HLK

1934 Elna Lindfors HLK/Torsten Nyberg HLK

1935 Elna Lindfors HLK/Torsten Nyberg HLK

1936 S Marianne andelin HLK/Johnny Hackman HLK

1937 Märtha Isaeus Ruotsi/Nils Rohlson Ruotsi

1938 Vera Nämmik Viro/Evald Kree Viro

1939 ei pelattu

1940 Marianne Hellström HLK/Georg F Saltzman HLK

1941 ei pelattu

1942 ei pelattu

1943 ei pelattu

1944 ei pelattu

1945 ei pelattu

1946 Marianne Hellström HLK/Bo Grotenfelt HLK

1947 Thelma Salo WTSK/Arne Grahn WTSK

1948 Greta Ståhle WTSK/Sakari Salo WTSK

1949 Maire Harlin WTSK/Pentti Forsman WTSK

1950 Maire Arni WTSK/Pentti Forsman WTSK

1951 Thelma Salo WTSK/Sakari Salo WTSK

1952 Maire Arni WTSK/Pentti Forsman WTSK

1953 Thelma Salo WTSK/Sakari Salo WTSK

1954 Thelma Salo HVS/Sakari Salo HVS

1955 Thelma Salo HVS/Sakari Salo HVS

1956 Dolly Swanljung WTSK/Reino Nyyssönen HVS

1957 Greta Ståhle LTC-33/Reino Nyyssönen HVS

1958 Anneli Nyman WTSK/Lars-Henrik Krause LTC-33

1959 Thelma Salo HVS/Sakari Salo HVS

1960 Anneli Nyman WTSK/Lars-Henrik Krause LTC-33

1961 Leena Ahonen LVS/Reino Nyyssönen HVS

1962 Anneli Nyman HVS/Reino Nyyssönen HVS

1963 Anneli Nyman WTSK/Reino Nyyssönen HVS

1964 Anneli Nyman WTSK/Reino Nyyssönen HVS

1965 Lindström Christina HVS/Rauno Suominen HVS

1966 Christina Lindström HVS/Pekka Petersen-Dyggve HVS

1967 Christina Lindström HVS/Rauno Suominen HVS

1968 Christina Lindström HVS/Rauno Suominen HVS

1969 Leena Ahonen TaTS/Heikki Hedman HVS

1970 Christina Lindström HVS/Rauno Suominen HVS

1971 Laila Pirilä HVS/Pekka Säilä HVS

1972 Leena Ahonen TaTS/Markku Autio TaTS

1973 Christina Lindström HVS/George Berner GVLK

1974 Leena Pirilä HVS/Matti Timonen HVS

1975 Christina Söderström HVS/Jukka Näräkkä HVS

1976 Elina Durchman HVS/Matti Timonen HVS

1977 Leena Pirilä HVS/Mikko Horsma HVS

1978 Pirjo Ojala HVS/Reijo Tuomola HVS

1979 Pirjo Ojala HVS/Reijo Tuomola HVS

1980 Leena Pirilä HVS/Mikko Horsma HVS

1981 Leena Pirilä HVS/Mikko Horsma HVS

1982 Erja Saraste HVS/Ilkka Uotinen HVS

1983 Miia Eloranta LVS/Antero Pulkkinen HLK

1984 Marianna Ansio HVS/Ari Alkio HVS

1985 Marianna Ansio HVS/Ari Alkio HVS

1986 Laura Männistö HVS/Lasse Männistö LTC-33

1987 Laura Männistö HVS/Lasse Männistö LTC-33

1988 Nanne Dahlman GVLK/Juha Sirelius GVLK

1989 Nanne Dahlman GVLK/Juha Pesola HLK

1990 Nanne Dahlman GVLK/Alexander Lindholm LTC-33

1991 Nanne Dahlman GVLK/Ossi Lindström GVLK

1992 Nanne Dahlman GVLK/Janne Holtari HVS

1993 Petra Thorén HLK/Janne Holtari HVS

1994 ei pelattu

1995 Nanne Dahlman GVLK/Tommi Lenho LVS

1996 Hanna-Katri Aalto KaTS/Lassi Ketola KaTS

1997 Nanne Dahlman Smash/Kimmo Hurme TVS

1998 ei pelattu

1999 ei pelattu

2000 ei pelattu

2001 ei pelattu

2002 Maarit Nieminen V-P/Mikko Viljanen V-P

2003 Essi Laine LVS/Tapio Nurminen HVS

2004 ei pelattu

2005 ei pelattu

2006 ei pelattu

2007 ei pelattu

2008 ei pelattu

2009 ei pelattu

2010 ei pelattu

2011 ei pelattu

2012 ei pelattu

2013 ei pelattu

2014 ei pelattu

2015 Linnea Koskinen LVS/Ville Perkkola ÅLK

2016 Annika Sillanpää TaTS/Henrik Sillanpää TaTS